The New York trilogy

Pocket
Engelsk
5 stars
5 av 5 stjerner (135)
The New York trilogy
The New York trilogy
  • Forfatter: Paul Auster
  • Format: Pocket
  • Antall sider: 371
  • Språk: Engelsk
  • Forlag/Utgiver: SD Books
  • Nivå: Voksen
  • EAN: 9780140131550
  • Kom i salg: 18. jun. 2020
  • Utgivelsesår: 1990
  • Andre medvirkende: Auster, Paul (for)
  • Utgave nr.: 1
  • Emnekategori: Krim og mysterier
Se flere produktegenskaper
169,-

Format

Hent i butikk

Sjekk beholdning i din bokhandel.

Reserver, vent på SMS og hent om en time.

Kjøp på nett

Sendes innen 3-7 virkedager.
The New York Trilogy is perhaps the most astonishing work by one of America's most consistently astonishing writers. The Trilogy is three cleverly interconnected novels that exploit the elements of standard detective fiction and achieve a new genre that is all the more gripping for its starkness. It is a riveting work of detective fiction worthy of Raymond Chandler, and at the same time a profound and unsettling existentialist enquiry in the tradition of Kafka or Borges.

In each story the search for clues leads to remarkable coincidences in the universe as the simple act of trailing a man ultimately becomes a startling investigation of what it means to be human. The New York Trilogy is the modern novel at its finest: a truly bold and arresting work of fiction with something to transfix and astound every reader. Marks a new departure for the American novel. (Observer).

A shatteringly clever piece of work...Utterly gripping, written with an acid sharpness that leaves an indelible dent in the back of the mind. (Sunday Telegraph). The New York Trilogy established him as the only author one could compare to Samuel Beckett. (Guardian).
5 stars
5 av 5 stjerner (135) 5 0 5 135
5 stars
72%
4 stars
24%
3 stars
3%
2 stars
1%
1 stars
1%

Kilde: bokelskere.no. Terningkast 5 og 6 er slått sammen til 5 stjerner. Se lesernes omtaler av denne boka.


×

Finn butikken du ønsker å hente i:

Loading...
Vis nærmeste bokhandel til min posisjon

Varen er dessverre ikke tilgjengelig i noen av våre bokhandler.

×

Varen er dessverre ikke tilgjengelig i noen av våre bokhandler.

Butikker i

Vis nærmeste bokhandel til min posisjon
Ikke på lager:
Tilbake ×

Hent i bokhandel

Loading...

Adresse

Åpningstider

Vi holder av varen for deg i 2 virkedager.

×

Takk for din klikk og hent-ordre!

Vi har sendt deg en e-post med oversikt over hva du har bestilt. Du vil motta en SMS fra oss når vi har holdt av varen – normalt innen 1 time i åpningstiden. Varen må hentes innen to virkedager.

Adresse:

By:

Postnummer:

Telefonnummer:

Åpningstider:

×

Butikker nærmest din lokasjon:

Loading...

Varen er dessverre ikke tilgjengelig i noen av våre bokhandler.