Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Tatt av kvinnen

2007, Pocket, Norsk Bokmål
Terningkast 6
Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Tatt av kvinnen er Erlend Loes første bok. En ung kvinne dukker opp fra ingensteds og begynner å forsyne seg av livet til jeg-personen: Samme kveld kom hun flyttende. Med tolv middels store pappesker og en kremgul kommode.

Anmeldelser av Tatt av kvinnen:

6
”Ytterst, ytterst sjelden leser man en roman man vet man vil huske. Vanligvis er det bare de klassiske verker av litteraturens store mestere som gir en slik leseopplevelse. Men vi forsikrer: Erlend Loes Tatt av kvinnen vil bli husket.”
- Erling Bø, VG
"Dette er skrivekunst. Det er også komisk kunst (...) situasjonene og typene er så nådeløst utlevert, og setningene satt så snurrig og friskt sammen, at man må le ganske høyt når man leser. (…) Den underfundige og ekvilibristiske måte boken er skrevet på, bidrar til å heve Tatt av kvinnen opp på et høyt litterært nivå. Satiren står aldri i veien for det urovekkende, det eksistensielt alvorlige - eller det poetiske.”
- Erik Fosnes Hansen, Aftenposten
"Tatt av kvinnen av Erlend Loe er historien om en kronisk tøffelhelt, som forteller underfundig og distansert om sitt sørgelige forhold til Kvinnen. Det er en hylende morsom bok, men også noe mer, et slags tidsbarometer."
- Terje Stemland, Aftenposten

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Loe, Erlend (for)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2007
  • Antall sider

    158
  • Serienavn

    Cappelens utvalgte billigbøker
  • Emnekategori

    Humoristiske romaner, Moderne litteratur
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202276003

Kundeanmeldelser

Frakt og levering