Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

I hatets fotspor

2015, Pocket, Norsk Bokmål
40%
På nettlager - sendes innen 2-4 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
I hatets fotspor er en reise gjennom det moderne muslimhatet. Hvor kommer dette hatet fra?
Øyvind Strømmen tar oss med på flere reiser, blant annet til Bosnia, der hatet mot muslimer førte til massakren i Srebrenica i 1995. Muslimhatet belyses gjennom fortellingen om et selvmord i Notre Dame og gjennom historien om en ung mann som går amok i Antwerpens gater.
Boken viser hvordan hat kan normaliseres, og at både borgerkrig og folkemord må sees i en kulturell sammenheng.

Anmeldelser av I hatets fotspor:

"Offentligheten forandret seg etter 22. juli, og en av grunnene til det heter Øyvind Strømmen. Hans hovedpoeng er at soloterroristen Breivik ikke bare var en ensom ulv: «Han kom fra en flokk."
- Aage Storm Borchgrevink, VG
"En av de best informerte norske journalistene om fascisme og muslimhat i Europa. [...] I hatets fotspor er preget av Øyvind Strømmens gode fortellergrep og unike overblikk. Han starter gjerne med egne erfaringer, blander grundig lesning med intervjuer og reportasjer, i en form for sakprosa som virker etterrettelig, med stort tilfang av kilder som kan etterprøves."
- Tom Egil Hverven, Klassekampen

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Strømmen, Øyvind (for)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2015
  • Antall sider

    188
  • Emnekategori

    Islam, Politisk aktivisme, Sosiale og etiske spørsmål
  • Kom i salg

    27. jan. 2015
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202477363

Kundeanmeldelser

Frakt og levering