Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Inderen som syklet til Sverige for kjærligheten

2016, Innbundet, Norsk Bokmål
Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
En utrolig, fantastisk historie med en lykkelig slutt. Aftonbladet
En utrolig historie som lærer oss at virkeligheten overgår fantasien og at kjærligheten overvinner alt. Det som trengs er troen på at det går bra til slutt, en dose stahet og en gammel sykkel.
Pikej blir født fattig og uberørbar på den indiske landsbygda. Han må tåle at alle rundt ham behandler ham som skitten, fordi han er kasteløs. Livet er ikke lett, og han må trosse motgang og sult for å komme seg gjennom studiene på kunstskolen i New Delhi.
Hver kveld står Pikej i parken og tegner portretter for å få råd til mat. En kveld kommer en blond kvinne bort til staffeliet. Svenske Lotta har endelig ankommet landet hun har kjent en dragning mot fra hun var barn.
Det kunne endt med et kort møte, men ble en fantastisk kjærlighetshistorie takket være en gammel damesykkel av merket Raleigh.
En SANN feel good-historie - virkelighetens Slumdog millionaire

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Andersson, Per J. (for) ; Blomgren, Einar (ove)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    New Dehli - Borås
  • Utgivelsesår

    2016
  • Antall sider

    315
  • Emnekategori

    Biografier: generelle, immigrasjon og emigrasjon, Migrasjon
  • Kom i salg

    28. jan. 2016
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202496708

Kundeanmeldelser

Frakt og levering