Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Enkekeiserinne Cixi

2020, E-bok, Bokmål
E-bok
Tilgjengelig for nedlasting

Digital bok. Ingen angrerett. E-boka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play

Har du hørt om enkekeiserinne Cixi? Hun styrte Kina i de siste fem tiårene på 1800-tallet. Likevel er hun kanskje ikke så kjent for oss.

Cixi var en av keiserens konkubiner og skulle egentlig ha levd et tilbaketrukket liv i Den forbudte by i Beijing. Isteden ble hun en av de mektigste kvinnene i Kinas historie. Hun styrte landet gjennom krig og opprør, og hun overlevde tre keisere, den siste med bare én dag.

Bli med til Kina, bli med inn i Den forbudte by. Bli kjent med mektige Cixi!

Dette er den femte boken i serien om mektige kvinner i historien, skrevet av Linn T. Sunne og illustrert av Jenny Jordahl.

I samme serie: Elizabeth 1., Margrete 1, Katarina den store og Kleopatra.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Jordahl, Jenny (Illustratør)
  • Forlag/utgiver

    Gyldendal
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2020
  • Antall sider

    87
  • Utgivelsesdato

    30.09.2020
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    9 - 12
  • Varenummer

    9788205533622

Kundeanmeldelser

Frakt og levering