Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

De tre utvalgte

2013, E-bok, Bokmål

218,-229,-

E-bok
Dette produktet er ikke tilgjengelig for kjøp for øyeblikket

Digital bok. Ingen angrerett. E-boka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play

Klarer tre barn å knekke en ugjennomtrengelig kode i et 500-årig manuskript som har drevet voksne, profesjonelle kodeknekkere fra vettet i årevis? Ingen vet, men Brodie, Hunter og Tusia er rede til å forsøke. Ingen av dem har fylt 14 år.

Koden som skal knekkes befinner seg i et beryktet manuskript ved navn MS 408. Dette eksisterer også i virkeligheten, og ble funnet i en villa i Italia i 1912. Boken var full av underlige tegninger – og tekst i kodeform.

Under andre verdenskrig var noen av verdens beste kodeknekkere samlet på ”Station X”, Bletchley Park, i England for å forsøke å trenge igjennom mysteriet. De mislyktes. Nye forsøk ble gjort på 60-tallet – til ingen nytte.

Men hva om MS 480 ble undersøkt fra en annen kant, med friske øyne? I H.L. Dennis' historie fører dette spørsmålet til at tre barn kalles inn til Station X for å gi seg i kast med manuskriptet.

Brodie, Hunter og Tusia er ikke redde for utfordringer, og gyver løs med stor vigør. Men det tar ikke lang tid før de skjønner at noen er villige til å ta liv for å hindre dem.

Hva er det som skjuler seg i MS 480?

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Melli, Aleksander (Oversetter)
  • Forlag/utgiver

    Cappelen Damm
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    The power of three
  • Utgivelsesår

    2013
  • Antall sider

    343
  • Serienavn

    Kodeknekkerne
  • Serienummer

    1
  • Utgivelsesdato

    24.04.2013
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    9-12
  • Varenummer

    9788202398910

Kundeanmeldelser

Frakt og levering