Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Ole og Mathias blir kjent med haugfolket

2024, Innbundet, Norsk Bokmål

336,-369,- i butikk

På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Haugfolket? Hvem er nå de? vil en kanskje spørre. En skal ikke gå så langt tilbake i tid før en støter på noen som sier: Å ja, haugfolket de holdt på i gammel tid og fulgte med på hva menneskene dreiv med, straffa de slemme og hjalp de som var snille og gode.

Haugfolket hører til den norske folkearven og Ole og Mattias kommer inn i dette «samfunnet» som holdt til i nærheten av menneskene, men bodde under jorda i bergknauser og fjellpartier.

For Ole og Mattias blir kjennskapet med haugfolket ei spennende og samtidig lærerik tid der de lærer å holde sammen, støtte hverandre og jobbe for ei god sak. De kommer ut for mange og uhyre spennende situasjoner som kan gjøre det vanskelig å legge boka fra seg.

Den norske folkearven innbefatter ikke bare haugfolk, men vi hører også om alver, nissen og trollet i boka. Det er bare å sette seg ned, lese og la egen fantasi få spille videre på det store spekteret av figurer.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Hoftun, Marta (for) ; Hoftun, Omar ()
  • Forlag/Utgiver

    Bookea Vulkanisterna AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2024
  • Antall sider

    158
  • Emnekategori

    Skjønnlitteratur for barn og ungdom: tradisjonelle historier
  • Kom i salg

    16. des. 2024
  • Nivå

    9-12
  • Varenummer

    9788284671093

Kundeanmeldelser

Frakt og levering