Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Lausunge. Lappjævel - ei kjærleikshistorie

2026, E-bok, Nynorsk
Terningkast 6
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Ein oktoberkveld i 2004 møtest Bruce og Svenne på ein fest i eit gammalt hamnelager i Tromsø. Sidan har det vore dei to. Ein «lausunge» frå New York, ein «lappjævel» frå Tysfjord. Ein amerikansk lingvist, ein lulesamisk aktivist. Dette er forteljinga om to menneske som brenn for kvarandre, og for å redde eit utryddingstrua språk. Det er ei forteljing om tap, sorg, skam og traume, men også om kva ein kan få til når ein har kvarandre. Dette er ei forteljing om å stå fram, stå imot og stå for den du er.

Anmeldelser av Lausunge. Lappjævel:

6
Mesterlig fortalt .... [U]mulig å legge fra seg ...
- -, Svarttrost Podcast
5
Ei behageleg forteljing om eit umake par... [E]i bok for vår tid, som viser at alt i livet ikkje er vakkert. Bruce og Svenne si felles erfaringar med å takle traume, både sine eigne og generasjonelle, viser oss kva ein kan få til om ein vågar å dele det vanskelege og står støtt saman ... Etter å ha lagt [boka] frå meg sit eg igjen med meir kunnskap, ei indre ro, og tru på kjærleiken – gieresvuohta – love.
- Ánne Márjá Guttorm Graven, NRK
Njord V. Svendsen skriv sterkt om kjærleik, skam og fornorsking
- Gro Jørstad Nilsen, Bergens Tidende

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/utgiver

    Samlaget
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Nynorsk
  • Utgivelsesår

    2026
  • Nivå

    Voksen
  • EAN

    9788234016370

Kundeanmeldelser

Frakt og levering