Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Terror i Europas hjerte

2019, E-bok, Norsk Bokmål
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Den 13. november 2015 angrep tre selvmordsbombere fotballkampen mellom Frankrike og Tyskland på Stade de France i Paris. Samtidig kjørte en gruppe terrorister fra fortauskafé til fortauskafé og drepte gjester med maskingevær. I konsertlokalet Bataclan var 1 500 fans på konsert med bandet «Eagles of Death Metal». De ble fanget i et inferno. Slik forgikk det eneste angrepet som IS fullt og helt planla og gjennomførte på europeisk jord.

Vibeke Knoph Rachline har bodd en årrekke i Paris, og er den norske journalisten som kjenner Frankrikes hovedstad best. I Terror i Europas hjerte følger forfatteren Salah Abdeslam, den eneste overlevende terroristen, på hans vei fra festglad ungdomskriminell i Brussel, til terrorist i Paris. Det er en historie vi må lære av om vi skal unngå at noe lignende skjer igjen.

Vibeke Knoop Rachline (f. 1954) har i en årrekke rapportert fra Paris, særlig for Dagbladet og Aftenposten og deltar i debatter i fransk radio og TV. Som journalist og beboer i Paris ble hun tidlig konfrontert med terrorisme. Hun dekket også attentatene i Madrid i 2004, og 22. juli 2011 (for franske medier). 13. november 2015 var hun igjen på jobb da IS slo til på seks steder i Paris, blant annet ved Bataclan.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Res publica
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2019
  • Emnekategori

    Islam, Religiøse og teokratiske ideologier, Terrorisme og væpnet kamp
  • Kom i salg

    6. sep. 2019
  • Varenummer

    9788282261333

Kundeanmeldelser

Frakt og levering