Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Vi er oppdratt til å hate hverandre - to studenters brevveksling mellom Gaza og Israel

2026, Innbundet, Norsk Bokmål

399,-

Fri frakt
På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Tala bor i Gaza by. Michelle i Sderot, bare ti kilometer unna. De har vokst opp på hver sin side av en mur, og lært å både frykte og hate hverandre. Likevel begynner de i mars 2024 å utveksle brev.

Mens krigen raser skriver de til hverandre fra hver sin side av grensen. Brev om redsel og sorg, men også om studier, favorittbøker, drømmer og håp for fremtiden. Tala er nysgjerrig på om de kan ha noe til felles. Michelle håper kontakten kan hjelpe henne med å unngå å miste seg selv i sinne og bitterhet, som så mange av hennes landsmenn har sunket ned i.

Brevvekslingen, som ble initiert av journalisten Dimitri Krier i Le Nouvel Obs, gir et sjeldent innblikk i hverdagen til to unge kvinner som ikke vil la seg definere av krigen. Resultatet er et sterkt vitnesbyrd om menneskelighet, og et forsøk på dialog og forståelse fra to unge mennesker som har god grunn til å velge det motsatte.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Albanna, Tala (for) ; Amzalak, Michelle (for) ; Øye, Agnete (ove) ; Krier, Dimitri ()
  • Vareeier

    Kagge forlag
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    Nos coeurs invincibles
  • Utgivelsesår

    2026
  • Antall sider

    153
  • Emnekategori

    brev og notater, Dagbøker, Sanne historier: krigs- og kamphistorier
  • Kom i salg

    26. jan. 2026
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788248943341

Kundeanmeldelser

Frakt og levering