Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Radikal universalisme

2026, Pocket, Bokmål

299,-

Fri frakt
Forhåndsbestilling – forventes i salg 05.10.2026
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk

I Radikal universalisme viser Omri Boehm hvordan hele det politiske spekteret, fra høyre til venstre, i dagens liberale demokratier er preget av identitetspolitikk. Høyresiden samler seg om nasjonalisme, venstresiden om kjønn og rase – begge på bekostning av universelt likeverd.

Gjennom en nylesning av tre kontroversielle tekster som har formet våre ideer om humanisme; Kants «Hva er opplysning», Abrahams ofring av Isak og den amerikanske uavhengighetserklæringen, løfter Boehm frem en levende, radikal universalisme, og viser hvordan den kan revitalisere vårt syn på rettferdighet, fornuft og humanisme.

Boken er en kraftfull påminnelse om vår felles menneskelighet, et oppgjør med falske universalister og en oppfordring til et mer inkluderende demokrati. Den viser en vei ut av en debatt som er preget av låste posisjoner.

Radikal universialisme er oversatt av Eivind Lilleskjæret. Etterordet er skrevet av Feroz Mehmood Shah.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Lilleskjæret, Eivind (Oversetter) ; Shah, Feroz Mehmood (Etterord av)
  • Forlag/utgiver

    Cappelen Damm Akademisk
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    Radikal universalisme
  • Utgivelsesår

    2026
  • Serienavn

    Cappelens upopulære skrifter
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202888329

Kundeanmeldelser

Frakt og levering