Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

1936 - året da alt skjedde

2024, Innbundet, Norsk Bokmål
Terningkast 6
På nettlager - sendes innen 2-7 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Mye sto på spill i Norge i 1936. Alt fra fascisme og demokrati til spiritisme og kvinnekamp var gjenstand for dirrende debatter og gatekamper. En fortelling om en avgjørende brytingstid for Norge: Året da alt skjedde.  
 
1936 var året da Arbeiderpartiet skulle bygge landet, men ikke våget å stå imot Moskva og beskytte flyktningen Lev Trotskij. Eller stå opp mot Hitler og forsvare fredsprisen til hans plageånd Carl von Ossietzky. Nordmenn dro til Spania for å kjempe mot fascismen, Sonja Henie erobret Hollywood og en drapssiktet som sa hun snakket med de døde, holdt landet i ånde. 
1936 var et år da verdenspolitiske rystelser og kulturkamper bølget gjennom Norge. Sven Egil Omdal tar oss gjennom året da alt skjedde, i en velskrevet og spennende fortelling med tydelig gjenklang til verden i dag.  

Anmeldelser av 1936:

6
«Medrivende historiefortelling (…) et imponerende kildegrunnlag (…) For alle som har den minste interesse for vår nære historie, er «1936. Året da alt skjedde» en gullgruve til forståelsen av vår egen tid.»
- Jan Nyberg, Stavanger Aftenblad

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Omdal, Sven Egil (for)
  • Forlag/Utgiver

    Kagge forlag
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2024
  • Antall sider

    375
  • Emnekategori

    Europeisk historie
  • Kom i salg

    1. aug. 2024
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788248936619

Kundeanmeldelser

Frakt og levering