Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Fartøyhistorie frå Halsnøy, Fjelberg og Valen 1900 - Del 2

2024, Innbundet, Norsk Nynorsk

480,-

På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Dette er andre band i serien Fartøyhistorie frå Halsnøy, Fjelberg og Valen - bøkene for deg som er interessert i fiske- og fraktebåtar i dette området frå 1900-talet og fram til i dag. Arild Engelsen frå Tønsberg har i mange år registrert og dokumentert fakta om rundt 500 av dei motoriserte fartøya som har vore i drift her opp gjennom tidene. Dette omfattande arbeidet gav grunnlaget for begge bøkene. Så langt det har vore mogleg følgjer vi mange av båtane frå «vogge til grav», frå dei blei bygde til dei blei kondemnerte eller tekne ut av teneste av andre grunnar.

Forutan spesifikke omtalar og bilete av mange båtar, inneheld begge bøkene reportasjar og intervju med folk som har vore knytte til fiske og transport med ulike fartøy i alle år. Spesielt fiske var ofte ei viktig attåtnæring til små og lite lønsame gardsbruk, og det forklarer langt på veg kvifor det opp gjennom tidene har vore så mange fartøy i drift i vårt område.

I tillegg finst mykje anna historisk materiale i desse praktverka.

Bøkene dokumenterer lokal kysthistorie og -kultur på ein framifrå måte, og er eit godt oppslagsverk for ein kvar som er interessert i det maritime miljøet i regionen.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Engelsen, Arild
  • Forlag/Utgiver

    Lokal vare
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Nynorsk
  • Utgivelsesår

    2024
  • Varenummer

    9788230365458

Kundeanmeldelser

Frakt og levering