Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

International contracts and currency fluctuations

2007, Innbundet, Engelsk

698,-

Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Boken gjør grundig rede for rettslig styring av valutarisiko i internasjonale kontrakter, og inneholder en rekke praktiske eksempler.
Boken vil være av særlig interesse for finansinstitusjoner, juridiske avdelinger i foretak som handler i fremmed valuta, samt advokater og økonomer som bistår disse selskapene. Den behandler et internasjonalt problem på engelsk, og retter seg således også til et internasjonalt marked.

Anmeldelser av International contracts and currency fluctuations:

Anmeldelse av International Contracts and Currency Fluctuations og An Anational Approach til International Contracts: «Bøkene er en særdeles klar innledning til problemer som kan oppstå når forpliktelsesvaluta ikke er den samme som betalingsvaluta, samt de forskjellige mekanismer som er tilrådelig for å regulere den risiko som oppstår.» Giuditta Cordero Moss, Nytt i privatretten 1/2008
Anmeldelse av International Contracts and Currency Fluctuations og An Anational Approach til International Contracts:«Bøkene er en særdeles klar innledning til problemer som kan oppstå når forpliktelsesvaluta ikke er den samme som betalingsvaluta, samt de forskjellige mekanismer som er tilrådelig for å regulere den risiko som oppstår.»
- Giuditta Cordero Moss, Nytt i privatretten 1/2008

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Meidell, Andreas (for)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Engelsk
  • Utgivelsesår

    2007
  • Antall sider

    236
  • Emnekategori

    Kontraktsrett
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202265328

Kundeanmeldelser

Frakt og levering