Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Hva er penger

2019, E-bok, Bokmål
E-bok
Tilgjengelig for nedlasting

Digital bok. Ingen angrerett. E-boka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play
De har vært skrevet i stein og verd sin vekt i gull. I dag virrer de rundt som symboler uten forankring i den fysiske verden, men regnes likevel som det mest verdifulle vi har.

Penger former hverdagen vår, det økonomiske systemet, vårt forhold til andre mennesker og hele sivilisasjonens tenkemåte og moral.

Hvorfor har penger verdi? Hvem lager dem? Hva er pengepolitikk, inflasjon og valuta? Hvordan har pengevesenet utviklet seg gjennom historien, og hva slags penger vil vi bruke i fremtiden? Kan penger forandre verden til det bedre, eller gjør de den bare verre?

I «hva er PENGER» besvares disse og mange andre spørsmål gjennom en tverrfaglig undersøkelse av fenomenet penger.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/utgiver

    Universitetsforlaget
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2019
  • Antall sider

    162
  • Serienavn

    Hva er
  • Utgivelsesdato

    28.03.2019
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788215034300

Kundeanmeldelser

Frakt og levering