Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Samarbeid, allianser og nettverk

2004, Pocket, Norsk Bokmål

255,-319,-

20%
Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Egne ressurser og kompetanse er ikke alltid tilstrekkelig for å utvikle konkurransedyktige bedrifter. Samarbeid, allianser og nettverk mellom bedrifter har de siste årene fått større og større betydning både i norsk og internasjonalt næringsliv. Ved å samarbeide kan bedrifter nå målsetninger som de ikke kan realisere alene. Men bedriftssamarbeid er ikke uten fallgruver, og mange samarbeider fører aldri til de ønskede gevinstene.
Formålet med denne boken er å bidra med kunnskap om hvilke gevinster man kan oppnå gjennom samarbeid, og ikke minst hvilke forutsetninger som må være til stede for at gevinstene skal kunne realiseres.

Boken er rikt illustrert med eksempler og minicase og henvender seg til næringslivsansatte som arbeider i bedrifter som er involvert i samarbeid, eller som vurderer å gå inn i et bedriftssamarbeid. Boken er også meget godt egnet for studenter på universitets- og høyskolenivå som tar kurs innenfor strategi, markedsføring, samt organisasjon og ledelse.

Sven A. Haugland, dr.oecon., er professor ved Norges Handelshøyskole. Hans forskningsarbeid er konsentrert om bedriftssamarbeid, internasjonalisering og distribusjon.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Haugland, Sven A. (for)
  • Vareeier

    Aschehoug
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2004
  • Antall sider

    139
  • Emnekategori

    Organisasjonsteori
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788215006390

Kundeanmeldelser

Frakt og levering