Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Små mennesker - stort mangfold - religioner og livssyn i barnehagen

2019, E-bok, Bokmål
E-bok
Dette produktet er ikke tilgjengelig for kjøp for øyeblikket.

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Små mennesker – stort mangfold gir økt kompetanse i møte med barn fra trostradisjoner som er livssynsminoriteter i Norge: humanetikere, muslimer, hinduer, buddhister, sikher, jøder og Jehovas vitner. Boken gir en oversiktlig innføring i de enkelte trostradisjonene. Samtidig retter den hovedfokus mot spørsmål knyttet til barn og barneoppdragelse. Den inneholder intervjuer med småbarnsforeldre, barnefortellinger fra de ulike trostradisjonene og praktisk informasjon som er spesielt nyttig for ansatte i barnehagen.

Målgruppen for boken er barnehagelærerstudenter, barnehagelærere og andre som er interessert i barn, religion og livssyn.
E-boken tilsvarer 4. trykte utgave. Oslo: Cappelen Damm, 2019.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Eidhamar, Levi Geir (Forfatter) ; Søbstad, Roy (Illustratør)
  • Forlag/utgiver

    Cappelen Damm Akademisk
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2019
  • Antall sider

    176
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • EAN

    9788202628277

Kundeanmeldelser

Frakt og levering