Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Hva er film

2013, E-bok, Bokmål
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Mange har et intenst og nært forhold til film. Levende bilder har formet vår forståelse av historien, av kjønnsroller, av samfunnet og av hvem vi selv er. På hvilken måte skjer dette? Og er mediets særpreg i ferd med å endres?
«hva er FILM» er en rikholdig introduksjon til filmens verden. Dokumentarfilmen får plass, men det er spillefilmen som inntar hovedrollen i fortellingen. Her diskuterer og analyserer forfatteren blant annet hva som kjennetegner en god film, rikdommen av virkemidler, teknologiens rolle og hvordan film påvirker og oppleves, hele tiden tydeliggjort med gode eksempler fra filmens mangfoldige arkiv.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Gjelsvik, Anne (Forfatter)
  • Forlag/utgiver

    Universitetsforlaget
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2013
  • Serienavn

    Hva er
  • Serienummer

    48
  • Kom i salg

    30. okt. 2013
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788215023045

Kundeanmeldelser

Frakt og levering