Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Norsk kriminaljournalistikk etter 2000 - en vegg av krim

2019, Pocket, Norsk Bokmål

303,-379,-

20%
På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Kriminaljournalistikkens legitimitet er i forandring. Sjangerens moderne former og format må forstås i lys av de historiske røttene og utviklingen i og rundt mediene.

Nettets livesenter presenterer oss for en vegg av krim, der kommentarer, innsikt og tett publikumsdialog skaper en annen type opplevelse av sjangeren enn tidligere. Samtidig lever spenningen i det å ha nære kilderelasjoner til aktører det skal drives kritisk journalistikk overfor - enten det er snakk om politi, påtalemyndighet eller kriminelle.

I Norsk kriminaljournalistikk etter 2000 legger forfatteren vekt på de lange linjer og prinsipielle dimensjoner rundt kriminaljournalistikken. Sjanger, etikk, jus og metode er sentrale tema. Profesjonaliseringen av kriminaljournalistikken er et viktig bakteppe.

Anmeldelser av Norsk kriminaljournalistikk etter 2000:

«Boken er lettlest, oversiktlig, innholdsrik og helt grei på mange måter. [...] Min sterkeste innvending er vel at forfatteren er for beskjeden. Jeg tror han har mer å by på som jeg gjerne skulle lest. Det kommer jeg tilbake til. Hovedinntrykket er uansett at det er kunnskapsrikt. De mange perspektivene gir en systematisk gjennomgang av feltet, faktisk imponerende for en bok på under 150 sider.»
- Jens Barland, Norsk medietidsskrift 3/2019

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Røssland, Lars Arve (for)
  • Vareeier

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2019
  • Antall sider

    159
  • Kom i salg

    4. jan. 2019
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202584870

Kundeanmeldelser

Frakt og levering