Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

De hellige tre konger - fra Betlehem til norskekysten

2023, Innbundet, Norsk Bokmål

449,-

På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Hvem var de hellige tre konger?

Matteusevangeliet forteller om de vise menn som kom fra Østerland og fulgte en stjerne til Betlehem der de fant det nyfødte barnet som de mente var jødenes konge. De tilbad den nyfødte og skjenket kostbare gaver som gull, røkelse og myrra.

Etter flere hundre år ble de vise menn til tre konger og fikk navnene Baltasar, Kaspar og Melkior. De blir fortsatt minnet og feiret i store deler av vår kristne verden, den 6. januar.

I denne boka tar Karsten Alnæs oss med gjennom den historiske tradisjonen og viser hvordan fortellingen om Baltasar, Kaspar og Melkior ble brukt i vår julefeiring og har inspirert malerkunst, musikk og litteratur.

Kasten Alnæs er født i 1938 i Hønefoss. Han debuterte som forfatter i 1975. Han har gitt ut romaner som Trollbyen og Sabina i tillegg til en rekke andre historiske romaner. Mest kjent er han for bøkene Historien om Norge og Historien om Europa.
For sitt forfatterskap har Alnæs vunnet flere priser, blant andre Bokhandlerprisen (1992) og Brageprisens hederspris (2003). På Bokhuset forlag har han tidligere gitt ut Svømmende dyr i det sørlandske hav (2021) og Det koker i fjorden (2022).

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Alnæs, Karsten (for)
  • Forlag/Utgiver

    Bokhuset Forlag AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2023
  • Antall sider

    263
  • Emnekategori

    Det nye testamente, Sosial- og kulturhistorie
  • Kom i salg

    21. nov. 2023
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788293895459

Kundeanmeldelser

Frakt og levering