Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Drømmen om Orienten

2015, Innbundet, Bokmål

295,-

Kun tilgjengelig for Klikk og hent
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Tusen og en natts verden har alltid fascinert Vesten. Eventyrere, oppdagelsreisende, malere, forfattere, arkeologer har reist i Orienten og gitt sine bidrag til forståelse av den orientalske kultur. Ikke alle har vært like troverdige.
Boken gir eksempler på hvor mangfoldige disse bidragene har vært, og hvordan både den nære og den fjernere orient har påvirket oss. Forfattere og komponister har her funnet inspirasjon til sine verker, malere har funnet eksotiske motiver og moteskapere har skapt nye trender.
Boken tar også for seg oppfatningen av islam gjennom tidene og et kapitel er viet forskjellen mellom vestlig og ørientalsk tankegang.

Anmeldelser av Drømmen om Orienten:

Torbjørn Færøvik: "Jeg er imponert. Flott skrevet, konsist, kunnskapsrikt. Flotte illustrasjoner og gode, opplysende kapitler."

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Jørgensen, Erling Magnar (for)
  • Forlag/utgiver

    Ars Longa AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2015
  • Antall sider

    175
  • Kom i salg

    30. sep. 2015
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788292059272

Kundeanmeldelser

Frakt og levering