Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Badboy: Steroid

2015, Lydbok, Norsk Bokmål
Lydbok

Lydbok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned lydboka til PC eller din mobil fra siden Mine lydbøker.

Casper mister alt. Først luksustilværelsen hos morens kjæreste og så drømmedama. Ydmykelsene står i kø. Lillebroren havner i bråk og morens nye kjæreste invaderer hverdagen. Så dukker Liam opp og han har middelet som Casper trenger for å gjenvinne respekt og kontrollen over eget liv. Han bestemmer seg for å bli en badboy. Snart vikles Casper inn i mer trøbbel enn han makter å håndtere. Det er da lillebror forsvinner. Badboy handler om et misbruk som er mer utpreget og omfattende blant ungdom enn vi tør tenke på. Annette Münch går tett innpå brukeren, og Caspers kamp for tilværelsen er en skremmende påminnelse om at å vokse opp med selfies og økende kroppsfokus krever mange typer styrke. Boken er basert på forfatterens samtaler med unge brukere av anabole steroider. Musikk av den populære hip hop-duoen Erik og Kriss.

Anmeldelser av Badboy: Steroid:

""Badboy: Steroid" er en god skildring av ungdom som bruker anabole steroider. Historien sammenfaller med det vi i Dopingtelefonen får av skjebner. Boken er veldig, veldig troverdig."
- Margaret Tveitan, leder ved Dopingtelefonen ved Aker sykehus

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm
  • Format

    Lydbok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2015
  • Emnekategori

    Barn og ungdom: personlige og sosiale spørsmål: kropp og helse, Skjønnlitteratur for barn og ungdom: spenningslitteratur
  • Kom i salg

    18. jan. 2016
  • Varenummer

    9788202502249

Kundeanmeldelser

Frakt og levering