Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Å vekke de døde

2015, E-bok, Bokmål

100,-

E-bok
Tilgjengelig for nedlasting

Digital bok. Ingen angrerett. E-boka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play

Miniserie: Cafferty & Quinn (2)

Det påstås at et maleri kan leve sitt eget liv …

Men når det gjelder Erindringer om gjenferd av Henry Sebastian Hubert, er det mer enn bare en frase. Maleriet er beryktet fordi det later til å begynne å leve – og føre med seg død og fordervelse. Kunstneren var en bekjent av lord Byron og Mary Shelley, som han tilbrakte noen måneder sammen med i Sveits i 1816, «året uten sommer». Sammen utforsket de skrekktemaer i sin kunst.

Nå, nesten to hundre år senere, dukker maleriet opp i New Orleans. Og hvor det enn havner, dør mennesker.

Privatetterforskeren Michael Quinn og Danni Cafferty, som driver en butikk med kuriosa og snurrepiperier, har tidligere løst forbrytelser sammen. Nå blir de trukket inn i denne saken. De finner snart en sammenheng mellom den beryktede sommeren i Sveits og denne våren i Louisiana.

Både privat og i jobben merker de hvor sterkt de trenger hverandre. Særlig når de kommer i kontakt med dette kunstverket – og ondskapen det rommer. Selv om menneskene på bildet døde for lenge siden, er det noe som vekker dem til liv så de kan begå nye grusomme forbrytelser. Cafferty og Quinn må finne ut hva dette noe er og tilintetgjøre det – før det tilintetgjør dem.

Produktegenskaper

Kundeanmeldelser

Frakt og levering