Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Den døde i Barentsburg

2015, Pocket, Norsk Bokmål
Terningkast 6
På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

For Knut Fjeld er Barentsburg en gåte. Han vet ikke hvorfor han er her, i den underlige russiske gruvebyen på Svalbard, en gjenglemt levning etter den kalde krigen. Han vet ikke hvorfor russerne plutselig vil ha en norsk sysselmannsbetjent til å undersøke en helt vanlig ulykke. Han forstår ikke menneskene her, Sovjetstatens bygninger forlatt under nordlyset, det mystiske språket. Og han vet ikke om det er meningen at han skal forstå. Eller om de skjebnesvangre detaljene han begynner å avdekke rundt ulykken bare er del av et større spill, som noen der ute i skyggene har lagt opp for ham.

Interessen for Monica Kristensens krimserie om sysselmannsbetjenten Knut Fjeld på Svalbard er sterkt økende. Etter strålende norske kritikker for de tre første bøkene er bokserien nå under utgivelse i Tyskland, Frankrike, Australia, Italia, New Zealand Tsjekkia, Nederland og Danmark, og det er sterk interesse fra flere andre land.

Anmeldelser av Den døde i Barentsburg:

6
«Kriminalromanens snødronning. Kristensen er en unik kriminalforfatter, og som hun kan beskrive kulde! Brrrr!»
- Berit Kobro, VG
5
«En effektiv og smidig utført roman. Det kriminalistiske plot’et, er solid utpønsket og effektivt og ujålete fortalt.»
- Knut Holt, Fædrelandsvennen
5
«Kristensens beste svalbardkrim så langt.»
- Maria Årolilja Rø, Adresseavisen
5
«Iskaldt spennende.»
- Per-Magne Midjo, Trønder-avisa
«Hun behersker sjangeren til fulle, og hun har en annerledeshet som skiller henne fra den jevne krimmasse. Kunnskapsrik, artig og interessant krim.»
- Lars Helge Nilsen, Bergens Tidende
«Monica Kristensen er et friskt, iskoldt pust i en genre med rigeligt tempereret klima.»
- Lars Ole Sauerberg, Jyllands-Posten
«Kristensen skriver glitrende. Du kjenner kulden knitre, stemningen i boken tar deg med både ut og inn i landskapet, og ned i gruven, og inn i både private husvære og offentlige. Kristensen klarer å gjøre lesingen nervepirrende. Du legger ikke fra deg hennes bøker før du har lest dem ferdig. I ett jafs.»
- Mette Bleken, Hardanger Folkeblad
«Fascinerende kulturstudie ikledd kriminell drakt.»
- Pål Gerhard Olsen, Aftenposten
«Godt turnert krimplott plassert i fascinerende omgivelser. Monica Kristensen er en krimforfatter som også forsøker å oppnå noe med selve språket. Og som lykkes med det.»
- Torbjørn Lysebo Ekelund, Dagbladet

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Kristensen, Monica (for)
  • Forlag/Utgiver

    Forente Forlag AS
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    Den døde i Barentsburg
  • Utgivelsesår

    2015
  • Antall sider

    333
  • Serienavn

    Knut Fjeld
  • Serienummer

    4
  • Emnekategori

    Kriminal: politi
  • Kom i salg

    3. mars 2015
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788275477963

Kundeanmeldelser

Frakt og levering