Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Den synske

2016, E-bok, Norsk Bokmål
Terningkast 5
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Fem små fotavtrykk i sementen er det eneste beviset på at Daniel Buck har eksistert Annas fire år gamle sønn er forsvunnet. I ren desperasjon oppsøker hun en synsk mann. Men er han den han utgir seg for å være? Har han virkelig synske evner, eller er han en svindler? Politietterforsker Marvel er fullstendig overbevist om det siste. Men gjennom Anna dras han inn i en verden hvor sannheten virker usannsynlig, og der det uvirkelige kan være sant. Er det galskapen som endelig har tatt henne, eller er den nøkkelen til selve mysteriet? Belinda Bauer er kritikernes favoritt og vinneren av den presisjetunge Gold Dagger-prisen. Den synske er ifølge pressen hennes beste bok hittil.

Anmeldelser av Den synske:

5
"Bauer skriver sylskarpe, humoristiske dialoger og er generelt en mester i underfortelling, samtidig som plottet denne gangen sitter som spikret, inkludert en freidig slutt."
- Ole Jacob Hoel, Adressavisen
«En intrikat, tidvis rørende historie - Bauers evne til å komme under huden på karakterene sine mangler sidestykke.»
- The Guardian
«En intrikat, tidvis rørende historie – Bauers evne til å komme under huden på karakterene sine mangler sidestykke.»
- The Guardian
«En intrikat, tidvis rørende historie – Bauers evne til å komme under huden på karakterene sine mangler sidestykke.»
- The Guardian
«En av de mest særpregede krimforfatterne ... Bauer ligger flere hestehoder foran de fleste av konkurrentene.»
- The Independent
«En av de mest særpregede krimforfatterne … Bauer ligger flere hestehoder foran de fleste av konkurrentene.»
- The Independent
«En av de mest særpregede krimforfatterne … Bauer ligger flere hestehoder foran de fleste av konkurrentene.»
- The Independent
"Forfatteren beskriver den gråe hverdagen, slitne omgivelser så detaljert og realistisk at det setter seg inn i margen. Personer er presentert på en naturlig og troverdig måte, sterke og tøffe karakterer. Spenningen ligger skjult og lar vente på seg. Men det gjør absolutt ikke noe, da man merker den underliggende faren og det grusomme som kommer. Stilsikker, fengende og glimrende krimroman skrevet på en særegen måte."
- Iza Zimorska, Den kriminelle bokverden
"Liker du den mørke, fengslende måten Bauer skriver på kan du glede det til Den synske, som er helt på høyde med det hun har skrevet før." "Anbefales!"
- Tine Sundal, Tine sin blogg

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2016
  • Emnekategori

    Kriminal: politi
  • Kom i salg

    16. sep. 2016
  • Varenummer

    9788202531676

Kundeanmeldelser

Frakt og levering