Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Et merkelig sted å dø

2011, Innbundet, Norsk Bokmål
Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Sheldon Horowitz – en gammel enkemann, utålmodig, pågående – har motvillig gått med på å komme til sin sønnedatter Rhea og mannen hennes Lars som bor i et merkelig og eksotisk land: Norge. Et land av blått og is med bare ett tusen jøder og ingen av dem som ham – tidligere marinesoldat og skarpskytter fra Koreakrigen, en urmaker som sviktet sin eneste sønn ved å sende ham i Vietnamkrigen for å dø.
En merkelig og annerledes dag på Tøyen i Oslo drives Sheldon og en sju år gammel gutt fra Balkan ut på en desperat flukt gjennom den norske villmarka i et tappert forsøk på å overliste en morder.
Dette er historien om en mann som må forsone seg med sitt livs tragedie, mens han prøver å redde en annen.

Anmeldelser av Et merkelig sted å dø:

"Velskrevet - her vil jeg tro oversetteren skal ha en del av æren - og med en blytung tematikk."
- Cathrine Krøger, Dagbladet
"Dette er Derek B. Millers debutroman. Det er ikkje til å tru. For då er det berre ein ting å seia: Skriv meir!"
- Egil Morland, Dagen
"Et merkelig sted å dø er en god roman. Den har et refleksjonsnivå og en litterær nerve som slett ikke er dagligdags å se hos debutanter."
- Ørjan Greiff Johnsen, Adresseavisen

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Miller, Derek B. (for) ; Larsstuvold, Rune (ove)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    River rats of the 59th parallel
  • Utgivelsesår

    2011
  • Antall sider

    311
  • Serienavn

    Sigrid Ødegård
  • Serienummer

    1
  • Emnekategori

    Kriminal: politi
  • Kom i salg

    1. sep. 2011
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202329754

Kundeanmeldelser

Frakt og levering