Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Lyktemennene

2025, E-bok, Bokmål
E-bok
Tilgjengelig for nedlasting

Digital bok. Ingen angrerett. E-boka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play

Det meste er nytt i Ruth Galloways liv. Hun har flyttet til Cambridge og har ny jobb og ny mann. Den kjekke akademikeren Frank Barker er en amerikansk tv-kjendis, og Ruth har det perfekte liv sammen med ham – så hvorfor tenker hun fremdeles på Nelson? Og da Nelson tar kontakt og ber henne om hjelp i en sak, kan hun ikke motstå og sier ja.

Den dømte drapsmannen Ivor March har endelig innrømmet at han har drept enda flere personer, noe som Nelson alltid har mistenkt. Men March vil ikke avsløre hvor ofrene ligger begravd hvis ikke Ruth kobles på saken. Han forteller Ruth at han har tatt livet av fire kvinner og at kroppene deres ligger i nærheten av et område som skal være hjemsøkt av skygger som bærer lykter og som lokker folk i døden.

Men er Ivor March selv en lyktemann som lurer Ruth tilbake til Norfolk? Har han en skjult agenda, og hvorfor er Ruth så viktig for ham? Er det sikkert at det kommer til å dukke opp flere lik?

Lyktemennene er den tolvte frittstående boken i serien med rettsarkeolog Ruth Galloway og politioverbetjent Harry Nelson.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Stueland, Unni Rom (Oversetter)
  • Forlag/utgiver

    Cappelen Damm
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Tittel på originalspråk

    The lantern men
  • Utgivelsesår

    2025
  • Serienavn

    Ruth Galloway
  • Serienummer

    12
  • Utgivelsesdato

    05.12.2025
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202898236

Kundeanmeldelser

Frakt og levering