Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Skipet med det onde øye

2018, Pocket, Norsk Bokmål
Medlem 40%
Utsolgt på nettlager
  • På lagerhos 99 butikker

År 1704: Det dansk-norske slaveskipet «Christianus Quintus» er på vei hjem etter en lang ferd til Afrika og Vest-India. Men få dager før det legger til kai i København forsvinner kaptein Munk sporløst fra skipet. Han blir aldri funnet. Ikke gullet hans heller.
Desember 1706: «Christianus Quintus» er igjen på vei sørover mot Afrikas kyst. Thomas av Boueberge og Petter Hortten med sin kone Sara og lille sønn Sigmund er om bord. De reiser inkognito, på flukt
fra den danske kongen. Petter har lovet Sara en ny tilværelse på de fredelige Islas Canarias.
Julaften inviterer kaptein Boomfeldt passasjerer og offiserer til middag i sin kahytt. I løpet av kvelden forsvinner nok en gang en person fra «Christianus Quintus». Til Petter Horttens overraskelse
synes ingen å bry seg særlig om det. Ikke kapteinen, ikke mannskapet og overraskende nok - heller ikke Thomas av Boueberge.
Petter starter sine egne undersøkelser, hvilket skal bli fatalt. Livet blir snart svært truende og klaustrofobisk om bord. Hav og himmel på alle kanter. Og en desperat drapsmann midt iblant dem.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Aust, Kurt (for) ; Wessel, Kin (ill)
  • Vareeier

    Aschehoug
  • Format

    Pocket
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2018
  • Antall sider

    509
  • Serienavn

    Thomas av Boueberge og Petter Hortten
  • Serienummer

    7
  • Emnekategori

    Historisk krim
  • Kom i salg

    19. feb. 2018
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788203363153

Kundeanmeldelser

Frakt og levering