Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Hvorfor er jeg så trist når jeg er så søt - dikt

2016, E-bok, Norsk Bokmål
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Ved hjelp av bastante påstander og små, uventede nedslag skaper forfatteren overraskende overganger. Tekstene kan til tider oppleves nesten urimelige i sine utsagn, andre ganger så enkle at det blir hardt og svimlende. Diktjeget pines av sin egen skam og anger, fanget i en tilværelse av apati og isolert sinne.«Hvorfor er jeg så trist når jeg er så søt» er en usentimental diktsamling, som med letthet beveger seg mellom det humoristiske og et dypt alvor.

Anmeldelser av Hvorfor er jeg så trist når jeg er så søt:

«Ingvild Lothe seiler opp som norsk litteraturs Houellebecq-girl.»
- Carina Elisabeth Beddari, Morgenbladet
«Med debutsamlingen sin viser hun [Ingvild Lothe] oss at dikt ikke trenger å være høytidsstemte og gravalvorlige, hun balanserer godt mellom humor og en underliggende sårhet. Debutanten skriver godt om å være sårbar ung kvinne i en gjennomseksualisert verden.»
- Silje Stavrum Norevik, Bergens Tidende

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Kolon
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2016
  • Emnekategori

    Lyrikk av en forfatter, Moderne lyrikk (fra 1900 og fremover)
  • Kom i salg

    13. okt. 2016
  • Varenummer

    9788205494046

Kundeanmeldelser

Frakt og levering