Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Mamma kommer - dikt

2025, Innbundet, Norsk Bokmål
Fri frakt
På nettlager - sendes innen 1-3 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

Kjærlighet, ensomhet og humor ledsager hverandre tett i Mamma kommer.


Diktene handler om å være aleinemamma, om fødsel og barseltid, amming og blødende brystvorter, om Tinder, seksualdrift og vibratorer i stua, om tap av foreldre og sorgen de etterlot, om å vokse opp på gård og se liv ta form. Oppveksten på bygda, og de vanskelige tankene rundt hvem som skal drive gården og ta vare på landbruket og matforsyningen i fremtiden, følger jeg-et inn i oppdragelsen av sitt eget barn.




Helene Guåker skriver freidig og sorgmuntert om det å miste, det å få, det å sørge og det å glede andre. Selv når man ikke orker.




Mamma kommer er en frittstående oppfølger til diktsamlingene Farvel alle hemmeligheter og Rød fødekvinne.




«... viltre dikt om barndom. Guåkers dikt er slett ikke unnvikende, poeten går rett på sak, hun er uredd. Det er og blir hardtslående dikt, og slik er de helt sikkert ment å være. Og hardtslående dikt må være tydelige.» Espen Grønlie, Dagbladet

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Guåker, Helene (for)
  • Forlag/Utgiver

    Aschehoug
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2025
  • Antall sider

    94
  • Emnekategori

    Lyrikk av en forfatter, Moderne lyrikk (fra 1900 og fremover)
  • Kom i salg

    13. jan. 2025
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788203455421

Kundeanmeldelser

Frakt og levering