Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Ved helt riktig måne - dikt

2015, E-bok, Norsk Bokmål
Terningkast 5
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Despard skriver særegent, med sprang som skaper overraskende sammenligninger, og et blikk som er lekende og skarpt. Balansert med et alvor beskriver hun sterke følelser på en overbevisende måte. Hennes dikt Should I die first, ble i England i år kåret til et av de 50 beste kjærlighetsdikt utgitt de siste 50 år. Også denne samlingen har vakre og sterke dikt om kjærlighet og sorg.

Anmeldelser av Ved helt riktig måne:

5
"Ja, orda er vakre, strofene søkk inn, får meg til å smile, til å minnast, til å ta inn over meg det vesle stenket av vemod som ligg og vaker i bakgrunnen gjennom boka. "
- Bjarne Tveiten, Fædrelandsvennen
"Hjå Annabelle Despard finst språkleg intelligens som hjå Ernst Orvil, eit levt liv som hjå Annie Riis, ei gløgg oppfinnsemd ein stundom saknar i norsk poesi."
- Jan Erik Vold, Dag og Tid
"Ved helt riktig måne er en snerten bok, den beveger seg uanstrengt mellom korte dikt som beskriver en slags hurtigevolusjon og fødsler, til natur- og dyreskildringer, og avslutter med en suitesørgedikt etter tapet av en livsledsager. Tonen er preget av livserfaring og en formet verdensanskuelse. Diktene er billedsterke og enkle, med plass til det muntre og underfundige."
- Morten Langeland, Klassekampen

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2015
  • Emnekategori

    Lyrikk av en forfatter, Moderne lyrikk (fra 1900 og fremover)
  • Kom i salg

    26. mars 2015
  • Varenummer

    9788202456528

Kundeanmeldelser

Frakt og levering