5
«Et både hylende morsomt og smertelig portrett av et menneske med et forstyrret sinn. […] som leser rives man med – og vips så har man lest 500 siders galningsskrift!»
- Per Krogh Hansen, Berlingske Tidende
”Av format, både fysisk og ambisjonsmessig, ligger Bernard Hvals forsnakkelser tettere opp til hva Christensens samlede leserskare egentlig ønsker, nemlig konkurrenter til Beatles og Halvbroren.”
- Bjørn Gabrielsen, Dagens Næringsliv
"Slik blir historie på historie om Bernhard Hvals og Notto Fipps merkverdige liv lekende bundet sammen av den grenseløst frodig språktrollmannen Lars Saabye Christensen. Dette gjør garantert Bernhard Hvals forsnakkelse til en av bokhøstens sikre vinnere."
- Finn Stenstad, Tønsbergs Blad
"Fornøyelig og fascinerende."
- Jan Frantzen, Fædrelandsvennen
«En glimrende roman av Lars Saabye Christensen om de kantedes vanskelige vei gjennom verden. [...] en livlig, munter, sørgelig og tidvis grotesk beretning [...] en på flere måter stor roman om Norge og Oslo spesielt fra forfatteren av Halvbroren.»
- Jon Helt Haarder, Jyllandsposten
«Hurra for de gale [...] en meget morsom, tragikomisk roman [...] Det er både artig og spennende å følge hans forsnakkelser om et dramatisk liv, som også får et stenk av melankoli, når han plutselig konfronteres med sin egen fortid. [...] Romanen rommer med slike vakre formuleringer den nøyaktige vekt av sorg [...]»
- Lars Handestan, Kristeligt Dagblad
«[...] fyrrig og velopplagt og preget av en tindrende fortellerglede»
- Nanna Goul, Weekendavisen
"Mon tro om det fins den leser som IKKE lar seg overrumple, pirre, provosere eller sjarmere når åpningskapitlet i Lars Saabye Christensens siste. (...)Men jeg liker denne usalige blandingen av kaos og kultur, freidig verbal akrobatikk og lærde latinske sitater. (...) Dette er også en redningsaksjon for (halv)glemte, skjulte, utrydningstruede ord i det norske språk og en hyllest til det ektefølte amatørdiktet."
- Steinar Sivertsen, Stavanger Aftenblad
«Eksistensielle forsnakkelser [...] Lars Saabye Christensens store roman er et festskrift om to skjeve skikkelser.»
- Torben Brostrøm, Information