Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Egen maske først - roman

2021, Innbundet, Norsk Bokmål
Terningkast 5
På nettlager - sendes innen 1-2 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • På lagerhos 99 butikker

I Egen maske først kombinerer debutant Camilla Bogetun Johansen klo og nerve, komikk og tragedie.


Jeg pusta damp på vinduet og skreiv «hjelp» med pekefingeren. Hege merka det ikke før vi blei vinka inn og da bare fordi tollerne spurte om alle i bilen var der av fri vilje. Spørsmålet var interessant, det fikk meg til å tenke at det hadde like mye med arv som miljø å gjøre.



Rett etter en svenskehandel blir Ulla Morild Hansen kastet ut av hybelen hun låner av tante Hege. Kort etter sitter Ulla i en campinghytte på Beverøya uten innlagt vann, men med NAV-penger på bok. Hun er uten jobbutsikter og bestemmer seg for å redde den lakserike Repparfjorden fra dumping av gruveslam og gift. Hun kaster mobilen og legger ut på en reise som blant annet fører henne til en flokk med lamaer. Og samtidig er noe eller noen i ferd med å innhente Ulla.

Anmeldelser av Egen maske først:

5
«Camilla Bogetun Johansen skriver med stor selvtillit og hennes litterære stemme er både personlig og tydelig» «...jeg gleder meg til å følge forfatterskapet videre.»
- Solgunn Solli, Altaposten
«Her er skapt en stemme, og en tone som suger leseren sømløst inn. Så gjennomarbeidet er personskildringen, at det er lettere å identifisere seg med Ullas bisarre skråblikk, enn alle streitingene rundt henne.»
- Anna Serafima S. Kvam, Stavanger Aftenblad

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Johansen, Camilla Bogetun (for)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2021
  • Antall sider

    168
  • Emnekategori

    Moderne litteratur
  • Kom i salg

    4. feb. 2021
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202687885

Kundeanmeldelser

Frakt og levering