Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Ein gong var dei ulvar

2021, Lydbok, Nynorsk
Lydbok
Tilgjengelig for nedlasting

Digital bok. Ingen angrerett. Lydboka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play
Ein gong var dei ulvar er ei samling noveller om menneske som møter noko nytt og ukjent i liva sine. Tekstane utforskar kva som skjer når folk blir pressa langt, av andre, av seg sjølv, av dei uventa retningane livet kan ta.
Allereie den første setninga grip tak i lesaren: «Det hadde regna og tora i ti dagar. Husa rundt hans stod tome og mørke, og fukta la seg som eit lag på huda og gjorde det tungt å puste. Kanskje var det berre han og Inger-Marie att i bygda, tenkte han.»
Dei seks tekstane har stor tematisk spennvidde: Ei ungjente går rundt i bygda ein sommarkveld og kjenner på saknet etter systera, som har fått kjæraste og er ute og festar. Tre ungar er åleine i ei leilegheit midt i jula, og straumen forsvinn. Ei kvinne får sparken, og merkelege ting skjer med kroppen hennar. Ein leigemordar sit i en bil utanfor eit hus og ventar på offeret sitt.

Lydboka ble produsert av Norsk lyd- og blindeskriftbibliotek i 2017.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Hellestveit, Endre (Innleser)
  • Forlag/utgiver

    Aschehoug
  • Format

    Lydbok
  • Språk

    Nynorsk
  • Utgivelsesår

    2021
  • Utgivelsesdato

    12.11.2021
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788203378485

Kundeanmeldelser

Frakt og levering