Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Et hjerte med tre hjem - roman

2022, E-bok, Norsk Bokmål
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Ingunn har endelig bestemt seg for å reise til Grønland for å finne ut hva som skjedde den gangen hennes far og bror ble myrdet og barndomsbygda fraflyttet. For å få båtskyss må hun til Bristol, der hun tidligere levde som rikmannsfrue. Hun tar inn hos fosterdatteren Kjersti og hennes muntre, rødhårede familie. Men Ingunn har fiender i byen, som fortsatt står henne etter livet. I Norge venter Egil Olavsson på at Ingunn skal komme hjem for å bli hans hustru. Når hun i Bristol får følelser for legen Tim Allerton, blir det enda vanskeligere å finne ut hvor hun egentlig hører til.

Ingunn er en klok og sterk kvinne med et dramatisk liv. Gjennom svik, barnedød og storpolitisk maktspill følger vi Ingunns lagnad fra Grønland i 1496 til Bristol i 1529.

Bøkene kan leses uavhengig av hverandre.

Anmeldelser av Et hjerte med tre hjem:

«Forfatteren formidler et historisk korrekt stoff på en fascinerende måte. Hun skaper en eventyrlig og dramatisk kvinneskjebne.» Haugesunds Avis

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Juritzen forlag
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2022
  • Emnekategori

    Historiske romaner
  • Kom i salg

    7. apr. 2022
  • Varenummer

    9788293910107

Kundeanmeldelser

Frakt og levering