Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Eventyr for voksne

2020, E-bok, Norsk Bokmål
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

«Eventyr for voksne» handler om en gutt som bor sammen med sin mor. Han er mye alene mens moren er på jobb og på kor-øvingene sine, og gutten har derfor rikelig anledning til å fundere over det som går for seg rundt ham. Forholdet til moren er sterkt, men det er noe som ikke er som det skal i den lille familien. Fra tid til annen tar moren inn løse fugler i leiligheten. Nå er det et nytt bekjentskap, en mann med kontrabass, som sover på sofaen deres. Dette skal vise seg å få følger ingen kunne forutse.

«Eventyr for voksne» er en skjør og poetisk fortelling om alt det vakre og vanskelige som kan finnes i et liv. På tross av både død og oppkast, bærer historien i seg et håp for fremtiden. En fortelling om barndom, familierelasjoner og ensomhet - men også om fugler, konger og dronninger, musikk, og om gleden ved å spille fotball.

GRETHE F. SYÉD (f. 1968) er særlig kjent for sitt arbeid med forfatterskapene til Olav Duun og Torborg Nedreaas. Syéd kom i 2019 med boken «En sommer med Nedreaas», en lettbeint innføring i Nedreaas' forfatterskap. Syéd er også en svært produktiv oversetter, skribent og foredragsholder.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/Utgiver

    Solum Bokvennen
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2020
  • Emnekategori

    Moderne litteratur
  • Kom i salg

    22. sep. 2020
  • Varenummer

    9788256022625

Kundeanmeldelser

Frakt og levering