Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Hva er det som fins i skogen barn? - roman

2002, Innbundet, Bokmål
På lager - Sendes innen 2-4 virkedager
  • Gratis frakt på ordre fra 299,-
  • Bytt i 200 butikker
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Nittenårige Jon er forsvunnet i fjellet og Lydia og Anders deltar i en leteaksjon etter sin bror. Tilbakeblikk til barndommen, tanker, fantasier, eventyr og drøm veves sammen i en dramatisk tekst, hvor tiden svinner i takt med håpet om å finne Jon i livet. Boka er en frittstående fortsettelse av Å smyge forbi en øks.

Anmeldelser av Hva er det som fins i skogen barn?:

"Beate Grimsrud må være i besittelse av stor porsjon psykologisk innsikt."
- Hannelore W. Langstrøm, Fædrelandsvennen
"Spenningsnivået er høyt i denne boka, ikke fordi man tror på en eller annen overraskende slutt, men fordi forfatteren våger å gå så tett innpå symptomene på den moderne eksistensielle angsten. Angsten for å være .... ikke noe. Det er i sannhet en annerledes thriller."
- Inger Bentzrud, Dagbladet
"Grimsrud maktar medrivande, ekte og truverdig å skildra sorg og redsle og å måla fram såre, urolege og kraftfulle menneskesinn der ho koplar psykologisk djupne og innsikt med eit usentimentalt, leikande, rytmisk og hoppande poetisk språk med uventa og boblande tanke- og assosiasjonsrekkjer og der ho både dvelande og i forrykande rørsle og rytme vrir og vender på språket, tanken og verda."
- Margunn Vikingstad, Dag og Tid
"Det er et dirrende følsomt familieportrett Beate Grimsrud har tegnet i denne romanen, i et originalt, usentimentalt språk."
- Turid Larsen, Dagsavisen

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Grimsrud, Beate (Forfatter)
  • Forlag/utgiver

    Cappelen
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2002
  • Antall sider

    363
  • Serienavn

    Lydia Larsen
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788202223052

Kundeanmeldelser

Frakt og levering