Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Murene rundt Jeriko ; Felicias bryllup

2001, Innbundet, Norsk Bokmål

239,-399,-

Medlem 40%
Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
Dette bindet består av verkene Murene rundt Jeriko og Felicias bryllup. Murene rundt Jeriko utkom i 1960. Utgangspunket for boken er Sandemoses tap av en sønn og hustruen Eva. Sandemose selv karakteriserte boken som en minnebok over to kjære døde, og det er fristende å kalle boken en selvbiografi.
I tråd med Sandemoses teknikk, består store deler av Murene rundt Jeriko av tekster som hadde stått på trykk tidligere. Han skriver om barndom, undergangskrefter, kjærlighet, sjalusi, sorg, død, livet i Kjørkelvik og om leserhenvendelser.
Felicias bryllup fra 1961 er Sandemoses siste store verk. Romanen - hvis den kan kalles det - er en frittstående fortsettelse av Varulven (1958). Den handler om det merkelige trekantforholdet mellom Erling Vik, Jan Venhaug og Felicia. Fortelleren er Erling Vik. Han sitter i et fly fra Stockholm til Oslo og gjennomgår sitt liv, i sær det som hendte i Felicias tid. Foruten å bestå av bruddstykker av en romanhandling inneholder Felicias bryllup essays, kåserier, noveller og humoresker.
Etterord av Anne Lise Jomisko

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Sandemose, Aksel (for)
  • Vareeier

    Aschehoug
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2001
  • Antall sider

    499
  • Serienavn

    Sandemose, A. Samlede verker 1-15. Bindene selges også enkeltvis
  • Emnekategori

    Klassisk litteratur
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788203182273

Kundeanmeldelser

Frakt og levering