Oslo en gang på slutten av forrige millennium: Ove flytter til byen for å begynne på kunstskole, og faller inn i en verden full av motkultur, politikk, festing, sex og vennskap. Ikke minst faller han for Målfrid.
Flu Hartberg er en prisbelønt illustratør og tegneserieskaper, og har tidligere utgitt bl.a. Jammerdalen, Moderator og Miniminister.
OsloLovers er Flu Hartbergs hyllest til Oslo, undergrunnskultur, kjærligheten og menneskelig kreativitet.
«kjærlighetsbrev til storbyen og skapergleden. Herlig hyllest til Oslo ... Tegneserien er full av komiske scener, kommentarer som får latteren til å boble opp fra magedypet - Han byr også på en helt nydelig, og fryktelig morsom, reise gjennom kunsthistorien, som er verdt hele boken alene. - Flu Hartberg tegner og skriver klokt om by og land - og klasseforskjeller: hvor mye bakgrunn og oppvekst har å si for hvordan vi angriper livet, hvor lett det er å føle seg berettiget når du aldri har måttet virkelig jobbe for noe. - han tegner med hjertet, han bryr seg om både byen og om personene som befolker den.»
Ellen Sofie Lauritzen, Dagens Næringsliv
Stor og fin softcoverbok, 264 sider i farger, boka er trådsydd i ryggen og trykt på kvalitetspapir.