Et moderne gospel, pakket inn i en erotisk thriller
Når det gode kommer til makten, er det et forræderi på vei. Og det gode blir til det onde.
1987: En 19-åring reiser ut i verden. Et tilfeldig seksuelt møte på en bar i Bru-ssel folder seg ut til en misjon tvers over Europa - gjennom katedraler, erotiske åpenbaringer, gnostiske hemmeligheter og en mørk skygge av kirkelige overgrep. En antikk kasse med en bronseslange på lokket fører 19-åringen på sporet av en tapt fortelling om hvem Jesus og Maria var - før kirken fikk fingrene i historien.
2017: En 50-åring reiser tilbake til hjembyen. I jakkelomma har han en invitasjon til barnedåp. På bussen fra København til Oslo møter han Dr. Kaffe, en kvinne som viser seg å ha mange ansikter. Hun serverer kaffedoktor med psykedelisk sopp - og mens de kjører gjennom natten mot den norske grensen, hvirvles de inn i en berusende samtale.
Slangens Evangelium er historien om en helt annen gjenoppstandelse. En radikal kritikk av religiøse maktstrukturer og undertrykkelsen av det feminine.
En bok om sex og Gud.
-En bombe under din forestillingsverden-