Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Uår

2026, E-bok, Norsk Bokmål
E-bok

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Året er 1841. Lina har sjelden følt seg så alene. Kolbjørn har forlatt henne, men likevel er hun fortsatt som en utstøtt å regne i bygda. Johanne presser på for å ansette en ny stallmester, men Lina kvier seg for å erstatte Kolbjørn. Likevel blir det snart nødvendig for at gården skal kunne drives, for både Thomas og været motarbeider henne -

- Med alt dette regnet får vi ikke høstet inn kornet til rett tid. Vannet står jo opp til kornaksene flere plasser. Dette kommer til å ende i tragedie, sa Johanne.

- Vi får håpe det ikke går så langt, sa Lina.

Lina satte seg overfor henne. Hun kunne ikke huske å ha sett svigerinnen slik.

- Er dette straffen? mumlet Johanne og la hodet i hendene. Ryggen ristet i noe som så ut som lydløs gråt. - Jeg forstår ikke hvorfor dette skjer nå, vi har ikke hatt uår på flere tiår - Det må være Herrens straff -

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Vareeier

    Bladkompaniet
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2026
  • Emnekategori

    Historiske kjærlighetsromaner
  • Kom i salg

    23. jan. 2026
  • EAN

    9788233440244

Kundeanmeldelser

Frakt og levering