Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Ulysses II

2026, Innbundet, Bokmål
Fri frakt
Forhåndsbestilling – forventes i salg 20.08.2026
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk

Den palestinske forfatteren Ghassan Kanafani ble drept i et bombeattentat i Beirut i 1972. Israelsk etterretning påtok seg ansvaret; de hadde plassert en sprengladning under bilen hans, som detonerte da Kanafani vred om nøkkelen i tenningen.

I denne romanen unnslipper Kanafani, han flykter til Norge og leier hybel hos ekteparet Alsaker i Drammen. Boende hos dem, og vandrende omkring i den lille byen, får han ideen til en episk roman om sitt palestinske folk.

Ulysses II er et ambisiøst litterært eksperiment, som undersøker hva som ville skjedd dersom den jødiske hovedpersonen i James Joyces Ulysses, ble omdiktet til palestiner.

Dette er sjuende og avsluttende bok i et romanprosjekt som begynte med Døden i arbeid (2020), og fortsatte hvert år med Anne F., Den lille mannen fra Argentina, Fra en russisk skrivemaskin, Alekhins forsvar og Maos enke i 2025.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/utgiver

    Cappelen Damm
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2026
  • Nivå

    Voksen
  • EAN

    9788202895273

Kundeanmeldelser

Frakt og levering