Dette er ikke en god bok.
Oppgavene blander temaer på en måte som gjør det vanskelig å holde en målrettet progresjon og beskytte elevene mot ting de ikke har lært.
Mange av oppgavene er utformet på en så uortodoks måte, at det er vanskelig for læreren (for ikke å snakke om elevene) å tolke hva de egentlig er ute etter, eller hva som er he
...Les merRead more about review stating Forvirrende boknsikten med oppgaven.
Mange av tekstoppgavene er tvetydige, eller verre.
Det er mange oppgaver av typen velg-riktig-svar, som ikke oppmuntrer til å vise skriftlig hvordan man tenker. Med tanke på at dette er en bok for innvandrere, er det upassende med mange oppgaver der man må detaljert forklare hva man tenker. Det passer bedre for elever med et stødigere språk. Noen få slike oppgaver kunne vært gitt som diskusjonsoppgaver, men det gis altfor mange av dem, uten noen tilsynelatende annen plan enn "variasjon".
Det er vanskelig for språksvake elever (målgruppen) å jobbe på egenhånd i denne boka. Les mindreRead less about review stating Forvirrende bok