”Det er den aldrende John Jackob Turnstile som ser tilbake på de dramatiske begivenhetene og fortellinga er så fengende at jeg ikke skumma en eneste gang. Det er en fryd å komme over en slik bok og det er neimen ikke ofte det skjer. Forlaget skal ha all ære for å ha brakt denne forfatteren inn i den norske bokheimen!”
- elislesebabbel.blogspot.com
”Fremragende fortelling om det berømt dramaet (…)Det er gledelig å konstatere at romanen er usedvanlig vellykket. Selv om vi kjenner historiens utgang, vender vi side etter side, til sammen 435, i stigende spenning. Den litterære stilen kan, hvis det er mulig å forestille seg noe slikt, karakteriseres som en blanding av Charles Dickens og Mark Twain: En velkomponert sammensetning av dramatisk samtidshistorie med sentimentale innslag og besk, folkelig humor.”
- Arne Dvergsdal, Dagbladet
”Her er det spenning og dramatikk fra først til sist, velskrevet og med mesterlige skildringer som river oss med.”
- Audun Mosevoll, DagenMagazinet
”Som alle betydelige diktverk krever også John Boynes roman Mytteriet på Bounty ganske mye av leseren. Til gjengjeld får man nesten ubegrenset rikdom igjen.(…) I tillegg er den – stadig i likhet med Moby-Dick – en spennende og drivende godt fortalt sjøroman. Kirsti Øvergaards oversettelse tar meget godt vare på alt dette; både friskheten, dramatikken og ettertenksomheten er i god behold.”
- Kjell Olaf Jensen, Barnebokkritikk.no
”(...) en intensitet som gjør det umulig å legge den fra seg. Forfatteren beskriver personene så gjennomført at vi får følelsen av at vi kjenner dem personlig, og blir sinte, triste og glad på deres vegne. Det er også omfattende miljøbeskrivelser som gjør det lett å forestille seg denne verdenen. Boken er absolutt verdt å lese!”
- Oda Lauten, Aftenposten, Si ;D
"Mytteriet på Bounty" er en god fortelling som det er lett å la seg underholde av.”
- Tone Lilleenget By, Litteraturavisen Bokstaver.no