Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Veien til Waterloo - fire generaler og ett slag

2024, E-bok, Bokmål
E-bok
Tilgjengelig for nedlasting

Digital bok. Ingen angrerett. E-boka blir tilgjengelig på din Norli-bruker og i Norli-appen etter kjøp

Norli Les & Lytt app

Din digitale bokhylle for lydbøker og e-bøker. Digitale bøker blir tilgjengelige i appen umiddelbart etter kjøp.

Last ned fra App StoreLast ned på Google Play
Om formiddagen 18. juni 1815, på en slette ved byen Waterloo i dagens Belgia, møter Napoleon Bonapartes franske armé en koalisjon ledet av hertugen av Wellington og den prøyssiske generalen Gebhard von Blücher. Koalisjonens mål er å stoppe Napoleons imperialistiske planer en gang for alle. Kampene som fulgte avsluttet over 20 år med krig i Europa og innledet en langvarig fred, og har blitt stående som verdens mest berømte slag. 

Ved å følge de fire viktigste aktørenes vei fram til slagfeltet denne junidagen, kaster boken også lys over samfunnet, tankegodset og det rike persongalleriet rundt dem. Den fjerde, Gerhard von Scharnhorst, døde to år tidligere, men uten hans militærreformer ville slaget fått et annet utfall. 

Få mennesker i historien har preget sin samtid like mye som Napoleon Bonaparte. Veien til Waterloo er en frisk og levende gjenfortelling av det skjebnesvangre slaget som styrtet Napoleon og endret Europas historie for alltid.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Forlag/utgiver

    Dreyers forlag
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2024
  • Utgivelsesdato

    06.01.2025
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788282657846

Kundeanmeldelser

Frakt og levering