Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

Kvinnen og den svarte fuglen

2026, E-bok, Bokmål
E-bok
Dette produktet er ikke tilgjengelig for kjøp for øyeblikket.

E-bok. Ingen angrerett. Etter kjøp laster du ned e-boka til lesebrett eller app fra siden Mine e-bøker. Mobil/nettbrett: Last ned til appen du foretrekker, f.eks. iBooks (iPhone/iPad) eller Bluefire (Android).

Bett sitter fengslet. Det er krig, og hun har hjulpet sin sønn å desertere.

Fra fengselscellen ser hun tilbake på familielivet med datteren, de to tvillingguttene og ektemannen, som er direktør på våpenfabrikken. Han har ønsket å oppdra barna til hardhet og realisme, mens hun har sett bort og håpet at verden ikke blir farlig. Da krigen kommer, innser hun hvor lite hun er forberedt. Sønnene verves som soldater, og snart er hele familien rammet av krigens brutalitet. Har Bett sviktet i sin rolle som mor, og har hun sviktet seg selv?

Kvinnen og den svarte fuglen er et fortvilet rop om krigens redsler, og en refleksjon rundt hvert enkelt menneskes ansvar for å forhindre den. Den handler om urett, død og plikt, men også om kjærlighet, frihet og fremtid. Det er en roman om avgjørende valg, om å føle seg fanget i et ekteskap og om å beskytte barna sine - selv når det betyr slutten for familien.

Kvinnen og den svarte fuglen ble Nini Roll Ankers siste roman, av i alt 28 bøker. Hun døde i 1942, kort tid etter at hun fullførte manuset. Romanen ble gitt ut da freden kom i 1945.

Forord ved Kaja Schjerven Mollerin.

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Anker, Nini Roll (Forfatter)
  • Forlag/utgiver

    Aschehoug
  • Format

    E-bok
  • Språk

    Bokmål
  • Utgivelsesår

    2026
  • Utgave nr.

    1
  • Nivå

    Voksen
  • Varenummer

    9788203460579

Kundeanmeldelser

Frakt og levering