Til hovedinnhold
Norli Bokhandel

De som ikke finnes

2014, Innbundet, Norsk Bokmål
40%
Utsolgt på nettlager
  • Ikke tilgjengelig for hent i butikk
NOMINERT TIL NORDISK RÅDS BARNE- OG UNGDOMSLITTERATURPRIS 2015

NOMINERT TIL
UPRISEN 2014

NOMINERT TIL BOKBLOGGERPRISEN 2014, ÅPEN KLASSE
Overalt lever papirløse mennesker, de som ikke finnes. Samuel fra Ghana vet hva det vil si å ofre alt i håp om et nytt og bedre liv i Europa, da han flyktet til Gran Canaria. Den gangen forsøkte norske Emilie å hjelpe. Til slutt ble Samuel likevel funnet og tvangsreturnert. Det siste han fikk av Emilie, var en lapp med adressen hennes. Nå står han utenfor huset hennes i Bærum. Bak seg har han opplevelser ingen i dette landet vet noe om.



Med den tredje og siste boka om Emilie har Simon Stranger skrevet en aktuell, medrivende og politisk ungdomsroman. De to første bøkene i trilogien, Barsakh (2009) og Verdensredderne (2012) er solgt til oversettelse i en rekke land, deriblant Brasil, Tyskland, Sør-Korea og Japan.

Anmeldelser av De som ikke finnes:

"Til å være en ungdomsbok er dette stoffet uhyre sterkt."
- Jon Terje Grønli, Gjengangeren
"Måten Stranger belyser den sannheten vi helst vil unngå kommer som et slag i ansiktet [...] Møtet mellom Samuel og Emilie etter tre år er også utrolig godt fremstilt. [...] Stranger leverer en roman av de sjeldne, og kanskje den viktigste ungdomsboken skrevet i vår tid. De som ikke finnes bør ha en synlig plass i alle norske bokhyller."
- Kjersti Franziska Ruud-Salomonsen, Vårt Land

Produktegenskaper

  • Forfatter

  • Bidragsyter

    Stranger, Simon (for)
  • Forlag/Utgiver

    Cappelen Damm AS
  • Format

    Innbundet
  • Språk

    Norsk Bokmål
  • Utgivelsesår

    2014
  • Antall sider

    174
  • Serienavn

    Emilie og Samuel
  • Serienummer

    3
  • Emnekategori

    Skjønnlitteratur for barn og ungdom: generell skjønnlitteratur
  • Kom i salg

    31. juli 2014
  • Nivå

    12-16
  • Varenummer

    9788202417949

Kundeanmeldelser

Frakt og levering